Seniorzy dla przedszkolaków

Od października 2019 r. trwa w bibliotece kurs komputerowy dla Seniorów w ramach projektu Cyfrowa Wielkopolska prowadzony przez Fundację Partycypacji Społecznej. Na zakończenie kursu Seniorzy mieli za zadanie zobić coś dla lokalnej społeczności. Przy współpracy z naszą biblioteką zorganizowali wspaniałe zajęcia dla dzieci z grupy 4,5-latków Przedszkola Bajkowa Kraina w Obrzycku. Miały się one odbyć w naszej bibliotece, ale pogoda pokrzyżowała nam plany. Seniorzy wybrali się w odwiedziny do przedszkolaków. Dzieci przygotowały na powitanie piękną piosenkę a potem stery przejęli nasi Seniorzy, którzy przygotowali dla dzieci zajęcia plastyczne – ozdabianie masek karnawałowych. Następnie poczęstowali dzieci przepysznym deserem z owocami własnoręcznie przez nich przygotowanym. Na koniec przedszkolaki otrzymały jeszcze od Seniorów lizaki, cukierki i mandarynki. Spotkanie przyniosło wiele radości zarówno dzieciom jak i Seniorom.