Spotkania z Romanem Pankiewiczem

21 września 2021 r. gościliśmy Romana Pankiewicza – człowieka zafascynowanego podróżami i poznawaniem nowych ludzi. Pan Roman zabrał nas w podróż po Islandii. Spędził w tym kraju 3 lata swojego życia, pracując przy budowie fabryki aluminium. Dzięki temu poznał Islandię z każdej strony, zaczynając od przyrody, poprzez ciekawych i bardzo gościnnych ludzi, kończąc na architekturze. Opowieści pana Romana były pełne ciekawych faktów i wesołych anegdot. Atrakcyjności spotkaniu dodawał pokaz wspaniałych zdjęć. Na koniec wywiązała się interesująca rozmowa z słuchaczami. Myślę, że nie jeden z nas nabrał ochoty na zobaczenie Islandii na własne oczy.

Pan Roman jest również autorem książek dla dzieci z serii “5 ważnych zawodów” i “5 zawodów kultury i oświaty”. Dlatego też spotkał się również z uczniami klas 2 szkoły podstawowej w Obrzycku. Pan Roman opowiedział o zawodzie nauczyciela, bibliotekarza, żołnierza, policjanta i strażaka. Aby przybliżyć dzieciom dany zawód, autor przebierał się w odpowiednie stroje.