Noc Bibliotek 2021

Po sukcesie Nocy Bibliotek 2019 i po rocznej przerwie, ponownie zawitały u nas dzieci chętne na kolejną noc w bibliotece. Przygotowaliśmy dla nich kilka atrakcji. Na początek dzieci wzięły udział w warsztatach czerpania papieru, które przeprowadzili Lucyna i Tomek z Pracowni Edukacyjnej Wiatrak. Opowiedzieli o historii powstania papieru i pokazali jak to się robiło. Później, idąc śladem instruktorów, dzieci same czerpały papier i ozdabiały go suszonymi ziołami, płatkami kwiatów, liśćmi itp. Po warsztatach przyszedł czas na kolację, a następnie rozpoczęło się poszukiwanie skarbów. Dzieci, podzielone na dwie grupy, wykonały cztery zadania – zagadki rozmieszczone w wybranych miejscach w całym budynku, których rozwiązaniem były cyfry, stanowiące kod do kłódek na skarbach. W naszych uczestników wstąpił duch zdrowej rywalizacji i z wielkim zaangażowaniem wykonywali zadania. Aby trochę odpocząć czytaliśmy książkę, przysłaną przez ogólnopolskich organizatorów akcji Noc Bibliotek, Jørna Liera Horsta „Operacja. Zachód słońca”. Poznaliśmy w ten sposób bohaterów filmu tegorocznej akcji „Operacja. Człowiek w czerni”, który wszyscy z zainteresowaniem obejrzeliśmy. Graliśmy także w planszówki i wykonywaliśmy ćwiczenia wzmacniające, oczywiście z książkami. Potem rozmowom nie było końca, aż późną nocą, a może wczesnym rankiem zapadliśmy w sen. Rano czekało na dzieci pyszne i zdrowe śniadanie. Mamy nadzieję do zobaczenia za rok!