MAŁA KSIĄŻKA-WIELKI CZŁOWIEK

Nasza biblioteka do projektu ,,Mała książka-wielki człowiek” przystąpiła w 2019 roku. Przez ten czas wydaliśmy 42 wyprawki czytelnicze.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy dziecko wieku przedszkolnym (3-6 lat) , które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

W ostatnim czasie do projektu dołączyło spore grono przedszkolaków. Dziękujemy za przyłączenie się do akcji oraz zapraszamy nowych czytelników po wyprawki.

Skip to content