Pszczoły są ważne

Maj w naszej bibliotece opanowały pszczoły i inne zapylacze. W zajęciach pod hasłem “Pszczoły są ważne” udział wzięli uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej Zespołu Szkół w Mieście Obrzycko. Dzieci dowiedziały się m. in., że pszczoły pomagają w produkcji mięsa i że dzięki nim mamy ubrania. Otrzymały też kilka wskazówek jak pomóc tym pożytecznym owadom.

W części praktycznej dzieci malowały kamyczki, które biorą udział w zabawie “wędrujące kamienie”. Akcja polega na rozłożeniu kamieni na terenie miasta i okolic, tak aby ktoś inny mógł je znaleźć. Osoba, która zauważy kamyk, robi mu zdjęcie, wstawia na grupę miniPaktObrzycko a następnie zabiera go ze sobą i kładzie w inne miejsce. I tak kamyczki wędrują po świecie.

Następnie uczniowie udali się do Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii, gdzie za pomocą gogli VR zobaczyli jak wygląda życie pszczół.

Zwieńczeniem całego cyklu warsztatów był, współorganizowany z Obrzyckim Stowarzyszeniem Miłośników Ptaków, II Obrzycki Dzień Zapylaczy, z którego relacja znajduje się na Facebooku stowarzyszenia.

Skip to content