Biblioteka czynna od 11 maja 2020 r. – Zapraszamy

Kochane Czytelniczki i Czytelnicy, miło nam poinformować, że od 11 maja 2020 r. biblioteka wznawania parcę wypożyczalni dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Prosimy zapoznać się z poniższymi zasadami i o ich przestrzegania. Dziękujemy Wam za wyrozumiałość.

Najważniejsze informacje dotyczące korzystania z biblioteki:

Przed wejściem do budynku prosimy skorzystać z dzwonka (3 naciśnięcia), ponieważ Urząd Miasta nie przyjmuje petentów w normalnym trybie i drzwi do budynku są zamknięte).

 1. Biblioteka czynna w pn. i czw. w godzinach 10:00-18:00, wt., śr. i pt. 8:00-16:00
 2. Przy wejściu do wypożyczalni znajduje się stolik z płynem dezynfekcyjnym
  i rękawiczkami, z których należy skorzystać. Przebywając w budynku należy mieć zakryte usta i nos oraz zachować stosowny odstęp. Stanowiska do wypożyczeń są osłonięte ekranem z pleksi.
 3. Czynne są tylko wypożyczalnie, bez wolnego dostępu do półek i możliwości samodzielnego wybierania książek.
 4. W dziale dla dorosłych może przebywać tylko jedna osoba, w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży – czytelnik wraz z dorosłym opiekunem. Czytelnicy oczekujący na obsługę proszeni są o poczekania na zewnątrz budynku.
 5. Przed wizytą w bibliotece należy dokonać rezerwacji książek i czekać na jej potwierdzenie. Rezerwacja jest możliwa po podaniu numeru karty czytelnika (który znajduje się pod kodem kreskowym) na trzy sposoby:
 6. telefonicznie: 61 29 13 256,
 7. mailowo: bibliotekaobrzycko@gmail.com
 8. poprzez katalog internetowy:  https://www.obrzycko-mbp.sowwwa.pl/     Zarezerwowane książki będą oczekiwać na odbiór przez 3 dni.
 9. Osobom starszym (powyżej 65. roku życia) proponujemy dowóz książek do domu. Kwestia dostarczenia będzie ustalana indywidualnie pod numerem telefonu: 61 29 13 256
 10. Wszystkie oddawane książki zostaną poddane 7-dniowej kwarantannie. Przez ten czas nie będzie można ich wypożyczać ani rezerwować.
 11. W maju nie będą pobierane opłaty za przetrzymanie książek .
 12. Limit wypożyczeń został zwiększony do 7 egzemplarzy. 
 13. Wszystkie zajęcia dodatkowe i spotkania są zawieszone do odwołania.

Skip to content