Safari z Robertem Gondkiem

W mroźny środowy wieczór na safari po gorącej Afryce zabrał nas Robert Gondek – podróżnik, fotograf i pasjonat Afryki, członek Związku Polskich Fotografów Przyrody, autor książki/albumu fotograficznego dokumentującego wędrówki na najwyższe góry w Afryce, która jest dokumentacją oryginalnego pomysłu zdobycia najwyższych szczytów wszystkich państw afrykańskich w ramach projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”.

https://szczytyafryki.pl https://facebook.com/SzczytyAfryki https://instagram.com/SzczytyAfryki

Głównym tematem spotkania były Tanzania i Kenia. Pan Robert opowiedział nam o swoich podróżach do tych krajów
i podzielił się wieloma ciekawymi informacjami przydatnymi podczas podróży po Afryce. Przybliżył nam tamtejsze obyczaje, życie ludzi i piękną przyrodę. Całość poparta była fascynującym i profesjonalnym pokazem zdjęć z adekwatnym do tego podkładem muzycznym. Wszyscy mogliśmy przenieść się na Czarny Ląd i poczuć tamten klimat.

Na pamiątkę mieliśmy możliwość zakupu książek, zdjęć i gadżetów. Spotkanie było bardzo ciekawe i na koniec wywiązała się interesująca rozmowa uczestników z naszym gościem. Myślę, że każdy miał ochotę jak najszybciej polecieć do Afryki. Tym, którzy nie mogli być na spotkaniu polecamy książkę “W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, która oczywiście jest dostępna w naszej bibliotece.

Skip to content