Zaproszenie do akcji Mała Książka – Wielki Człowiek

W tegorocznej odsłonie kampanii Mała książka – wielki człowiek szczególne miejsce zajmuje projekt dla przedszkolaków. Wszystko ze względu na nowe Wyprawki Czytelnicze, zawierające książkę Wojciecha Widłaka i Aleksandry Krzanowskiej „Krasnal w Krzywej Czapce”! 📖

W tym roku Wyprawki Czytelnicze czekają na przedszkolaków i ich rodziców w aż 6⃣6⃣5⃣4⃣ bibliotekach.

Ale… jak właściwie wziąć udział w akcji? 🤔

To proste!

1⃣ Rodzicu, odwiedź z dzieckiem jedną z bibliotek biorących udział w akcji.

2⃣ Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu „Mała książka – wielki człowiek”.

3⃣ Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą w prezencie! Znajdziecie w niej książkę „Krasnal w Krzywej Czapce”, broszurę „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” oraz Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.

4⃣ Pozwól dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętniej po nią sięgnie po powrocie do domu.

5⃣ Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Odłóż telefon, wyłącz radio / telewizor, usiądźcie wygodnie i przytulcie się do siebie. Spraw, by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.

6⃣ Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką!

Życzymy dobrej lektury i wspaniałych wspólnych chwil 😊

ℹ Projekt realizowany jest od 2018 roku przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi. Kampanię finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Skip to content