BOOM3 na komiksy

W ramach akcji “BOOM3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” przeprowadziliśmy dzisiaj warsztaty o emocjach dla przedszkolaków z grupy 5-latków z Przedszkola Bajkowa Kraina w Obrzycku.

Celem spotkania było pokazanie dzieciom komiksów jako atrakcyjnych narzędzi nauki i zabawy.

Tematem zajęć był komiks Brigitte Luciani i Eve Tharlet pt. „Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia. Emocje”, który otrzymaliśmy w ramach akcji “BOOM3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” od wydawnictwa Egmont. Książka została podzielona na 6 części. W każdej z nich została przedstawiona jedna emocja: gniew, strach, obrzydzenie, radość, smutek i zaskoczenie.

Dzieci zapoznały się z całą historią i na tablicy emocji rozpoznawały każdą z nich. Z zainteresowaniem dyskutowały, czym wyróżnia się dany nastrój i jak się wtedy czują. Przedszkolaki wzięły udział w zabawie z kostką emocji. Każde dziecko odgrywało emocję, która wypadła na kostce. Było przy tym wiele radości. Przedszkolaki to wspaniali aktorzy. Na koniec dzieci obejrzały też inne komiksy, dostępne w naszej bibliotece.